Mikronize Ponza

Ponza inşaat ve tarım sektörü dışında, iri tanelerin öğütülmesi ve ezilmesi ile mikron boyutlarını alarak birçok farklı yapı alanlarında kullanılmaktadır.

Mikronize ponza yüzeye zarar vermeden son parlatmada kullanılmak için yumuşak bir aşındırmaya ihtiyaç duyulan birçok endüstriyel ve tüketici uygulamalarında güvenle kullanıla bilinir.

Mikronize ponzanın yaygın kullanıldığı bazı sektörler şunlardır;


YÜZ MASKELERİ, PEELING, EL SABUNLARI

Kozmetik ovma malzemelerinde mikronize ponza kullanımı oldukça yaygındır. Yüz maskelerinde ve topuk ovmada kullanıldığında ölü ve pürüzlü deriyi atarken taze ve canlanmış bir derinin çıkmasını sağlayan nazik bir pullanmayı önleyici olarak kullanılır. Ponza, ellerden endüstriyel atıkların tamamen temizlenmesini sağlayan endüstriyel el sabunlarında kullanılmak için mükemmel bir malzemedir. Benzersiz fiziksel yapısı sayesinde ponza pürüzsüz ama enerjik bir aşındırıcı etkiye sahiptir.

DİŞ HEKİMLİĞİ

Mikronize Ponza, protez hazırlama sırasında diş hekimliğinde kullanılır. Ponza tozu, dişlerin yüzeyinde kullanılabilir. Ancak kaba ponzanın laboratuvar alanında kullanımı sınırlıdır. Parçacık büyüklüğüne göre bir aşındırma veya cilalama malzemesi olarak kullanılabilir; yüzeyi temizleyip parlatmaya yarar. Ayrıca oral hijyen macunlar, profilaksinin macunlar ve diş parlatma bileşiklerinde kullanılmaktadır.

HAFİF YALITKAN HARÇLAR VE ALÇILAR

Mikronize ponza, hafif, yalıtkan, ses yutucu harç, alçı ve sıva üreticilerinin
bize ileteceği beklentilerine uygun mikronize ponza hammaddesi temini sağlamaktadır.